logo

انتخاب محل سایدبار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
hello@youremail.com
+1234567890

به سلامتی خود بیاندیشیم

سوالات متدوال در مورد کمبوجا

ایا قارچ کمبوجا من درست عمل می کند؟

قارچ ممکن است پس انداختن در ظرف مواد کمبوجا به ته ظرف برود که مشکلی ندارد چون قارچ بدلیل عدم فعال بودن سنگین شده است.
کربن دی اکسیدی که در شرایط گرم و فعالیت مجدد قارچ تولید می شود، آن را به موقع به سطح مایع خواهد آورد. حتی اگر قارچ در ته ظرف باقی بماند، باز قارچ بچه ای به اندازة سطح ظرف و با رنگ مایل به قهوه ای در صورت استفاده از چای سیاه، و مایل به سفید در صورت استفاده از چای سبز، تشکیل خواهد شد.

آیا اندازه و ضخامت قارچ مهم است؟

خیر قارچ با اندازه کوچک هم داری باکتری فعال برای شروع تکثیر و تخمیر را دارد. یک تکه قارچ به اندازه ۵ تا ۱۰ سانتیمتر مربع به خوبی عمل خواهد کرد. گاهی قارچ بچه ای که از مادر جدا می شود، دارای سوراخی است که توسط حباب هوا و یا پارگی ایجاد شده است. این قارچ نیز بدرستی عمل خواهد کرد.

چه مدت می توان از قارچ نگهداری کرد؟

 قارچ کومبوچا، چنانچه در مایع کامبوچا و در ظرف در بسته در یخچال باشد به مدت ۳ تا ۶ ماه در حال استراحت بسر خواهد برد. لازم است فضای خالی بین قارچ و در ظرف وجود داشته باشد.میزان مایع باید سطح قارچ را بپوشاند.

تعداد دفعات استفاده از یک قارچ چقدر است؟

حدود ۵ تا ۶ نوبت؛ زیرا بیش از این تعداد دفعات نمی تواند بدرستی عمل کند و قارچ تنبل می شود. همیشه یک قارچ بچه سالم در یخچال داشته باشید تا در موقع لزوم از آن استفاده کنید.

کدام طرف قارچ رو به بالا باشد؟

 در هر دو حالت قارچ جدید بر روی قارچ قبلی تشکیل می شود. در هر حال پرده های نازک و لزجی در سط زیرین قارچ پدید می آید. بهتر است طرفی که دارای لکه های سفید  و برجسته بچه قارچ است  رو به بالا باشد.

در ظرف باید بسته باشد یا نه؟

 خیر، چنانچه کومبوچا را در قفسه گرم نگهداری می کنید در آن را کمی باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد. شیشه را نبندید ولی با پارچه ای روی آن را بپوشانید و با کش محکم کنید. بدون وجود اکسیژن، در جریان تخمیر، قارچ فعالیتی نخواهد داشت و شرایط نامساعد منجر به تشکیل کپک خواهد شد.

کمبوجا من ترش مزه شده چه کنم؟

این امر نشان می دهد که بیش از زمان لازم نگهداری شده است و خاصیت سرکه ای بهخود گرفته است. در این حالت قابل خوردن است و ضرری ندارد و می توانید برای مطبوع کردن طعمش مقداری آب، آب میوه یا چای دم کرده سبز یا سیاه شیرین شده به آن بیفزایید. دفعه بعد زودتر به سراغ آن بروید. بهترین موقع وقتی است که نه ترش باشد و نه شیرین.در صورت نگه داری کمبوجا عمل امده در شیشه نوشابه در بسته گاز تولید می شود و این نوشیدنی گوارا تر می شود.نوش جان!

برای عمل آوردن کمبوجا نیازی به نور هست؟

در جریان تخمیر احتیاجی به نور نیست.

حتی نور می تواند موجب تأخیر در تخمیر شود. ثابت شده است که انواع قارچهای تک سلولی و ذرات موجود در کومبوچا، نسبت به نور خورشید و پرتو فرابنفش حساس اند؛ بنا براین حتماً آن را در سایه نگه دارید.داخل کابینت و در زمستان در داخل یک کارتن با کمی در باز کنار بخاری یا جای گرم مکان دلنشینی برای کمبوجا است!

قارچ من تکثیر نمی شود چه کنم؟

در این حالت قارچ به اصطلاح تنبل شده و یا دمای محیط یا نسبت مواد مناسب نیست.ابتدا اگر قارچ را در یخچال نگه داری میکردید بگذارید یک روز قارچ در محلول گرم و فعال شود میتوانید از چای سبز دم کرده به همراه نوشیدنی کمبوجا تازه اضاف کنید تا قارچ دوباره شروع به فعالیت کنید.نسبت های مواد را رعایت کنید به ازای هر دو لیتر آب یک قاشق غذا خوری چای سبز و یک لیوان شکر (۲۰۰گرم) ترکیب کنید و محلول را در جای گرم دور از نور افتاب و محیط تاریک قرار دهید.

نگه داری از قارچ بعد از آماده شدن؟

بعد از اماده شدن نوشیدنی در یک دوره ۷الی ۱۰روزه در صورت تمایل به گازدار شدن نوشیدنی میتوانید چند روز در داخل شیشه نوشابه در بسته نگه دارید سپس برای استفاده در یخچال بگذارید و از کمبوجا گاز دار و خنک لذت ببرید!

بدون دیدگاه

با عرض پوزش، فرم نظر در این زمان بسته است.